נסיעה, טיסה, חופשה?
קבלו הצעות מחיר
ממומחי הנסיעות שלנו
בחינם וללא התחייבות
לקבלת הצעות מחיר
דף הבית >> אל על >> אחריות אל על לאובדן כבודה
 

   מדריך נסיעות- אחריות אל על לאובדן כבודה- מצא כאן מידע והנחיות בנושא אחריות אל על לאובדן כבודה . חופש מוצלח- נסיעה טובה! 

אחריות אל על לאובדן כבודה
קישורים ממומנים
 

מנוע חיפוש השוואת מחירי אחריות אל על לאובדן כבודה: אחריות אל על לאובדן כבודה

אל על- אחריות חברת תעופה לאובדן כבודה, גם במקרה שחברת אל על איננה המטיסה אלא חברה שנותנת שירותי שינוע, כלומר אל על נותנת לחברת תעופה אחרת שירותי בידוק לטיסה- גם אז חלה על אל על אחריות בעניין אובדן כבודה

בר"ע 11372/95 רשות שדות התעופה נ' עלאא אמארה, נתיבי האויר הטורקיים ו - אל על בע"מ (לא פורסם) (פס"ד מיום 30.11.95).(GROUND HANDLING AGREEMENT) שבין אל על לבין נתיבי האויר הטורקיים זכאית אל על לשיפוי בכל מקרה של אובדן מטען, הגם שהוא הונח בחזקתה, ולפיכך במסגרת תביעת השיפוי שבין שתי חברות אלו, תשא נתיבי האויר הטורקיים בפיצוי שייקבע.
בבית המשפט לתביעות קטנות חייב בית המשפט את רשות שדות התעופה (מבלי לחייב את המוביל) לפצות נוסע בשל אובדן מזוודה. הוא חייב את המבקשת בפיצוי בסך 1,500 ש"ח בגין עוגמת נפש.
נפסק (כב' השופטת ו' אלשיך ):
  1. אל על שימשה כסוכנת שינוע של נתיבי האויר הטורקיים והיא היתה זו אשר קיבלה את המזוודה מהנוסע. היא העבירה אותה לרשות שדות התעופה על מנת שתוביל את המזוודה למטוס. אובדן המזוודה נתגלה בזמן העליה למטוס. לפיכך, יתכן שהמטען אבד לאחר שנמסר לרשות שדות התעופה ובתחום אחריותה. מאידך, יכול להיות שהמטען אבד קודם לכן, בתחום אחריות אל על כסוכנת של נתיבי אויר טורקיים. לפיכך, האחריות לאובדן מתחלקת שווה בשווה בין אל על לבין רשות שדות התעופה.
  2. על פי סעיף 10 לחוק התובלה האוירית, התש"ם - 1980, מלבד פיצוי ישיר אל עובדן המזוודה ובשיעור הקבוע ב"אמנת ורשה" ו"פרוטוקול האג", אין בסמכותו של בית המשפט לפסוק פיצוי מכוח עילה אחרת..
  3. על פי "הסכם למתן שירותי קרקע"
  4. הפיצוי חושב לפי משקל המזוודה 15 ק"ג כפול 20  לכל ק"ג מטען - 300 דולר.
ת"א (תל אביב) 36384/98 בר יובל ואח' נ' לאופר שירותי תעופה בע"מ ו- רשות שדות התעופה (לא פורסם) (פס"ד מיום 16.9.99)
חברה אשר נתנה את שרותי הקרקע ורשות שדות התעופה נתבעו בגין נזקים שנגרמו לזוג סטודנטים לרפואה שיצאו לחופשה בתורכיה ומטענם הגיע רק לאחר 3 ימים.
חברת שרותי הקרקע ביקשה לדחות את התביעה מחמת התיישנות, תוך הסתמכות על תקופת ההתיישנות המקוצרת על פי אמנת ורשה.
נפסק (כב' השופטת ח' ינון ):
"לאופר אינה "מוביל אווירי", לכל הדעות, על כן הסתייעותה ב"אמנת ורשה לאיחוד כללים מסויימים בדבר תובלה אווירית בינלאומית" וב"פרוטוקול האג" המתקן אותה - ספק אם עומדות לה".
 מקור פסקי דין בנושא אל על  http://www.tourism-law.com/airpd.htm

 

להזמנת כרטיסי אחריות אל על לאובדן כבודה מוזלים דקה 90:

דקה 90- מדריך תיירות נסיעות וחופשה- www.traveldiscreet.com מצא כאן מידע על דילים דקה 90, מידע על עסקאות הדקה ה 90, איך לאתר מבצעי דקה ה 90, מבצעי רגע אחרון, טיסות תאילנד, מלונות, בתי מלון טבריה, טיסות לתאילנד, מלונות ים המלח, מלונות הדקה 90, אילת מלונות, דקה90, בתי מלון תל אביב, הדקה ה-90, 90 הדקה,  בתי מלון תל אביב, בתי מלון אילת, רגע אחרון טיסות, מלונות בניו יורק, טבריה מלונות, נוסע מתמיד, טיסה לתאילנד, טיסות זולות, מלונות בפריז, מלונות באמסטרדם, טיסות תאילנד, טיסות הודו, בתי מלון ים המלח, בתי מלון בניו יורק,  טיסות דרום אמריקה, מלון, מחירי טיסות, טיסות, הפלגות נופש, מלונות ברצלונה, השוואת מחירי טיסות, טיסות בדרום אמריקה, בתי מלון בתל אביב, השכרת רכב חו"ל, טיסות לדרום אמריקה, טיסות מוזלות לתאילנד, חבילות ספא, הנוסע המתמיד, מלונות ניו יורק, סוכנות נסיעות, ברצלונה, טיסה תאילנד, בתי מלון בברצלונה, אחריות אל על לאובדן כבודה, השכרת רכב בחו"ל, טיסות דקה 90, טיסות זולות ללונדון, פריז מלונות, כרטיסי טיסה זולים, אמסטרדם מלונות, השכרת רכב בחו"ל  

כל הזכויות שמורות © www.traveldiscreet.com אחריות אל על לאובדן כבודה


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...

Go Back  Print  Send Page
לייבסיטי - בניית אתרים