מדריך נסיעות - לוגו
דף הבית >> דילים

דילים

דילים - מה זה?

המונח "דילים" הינו מונח השגור בתחום המכירות בכלל ובתחומי תיירות ונסיעות בפרט. דילים הוא המונח בעגת הצרכנים הבא לציין עסקה טובה במיוחד.

דילים בא לציין עסקה שתציע מחיר טוב יותר ממחיר השוק. דילים תמיד יהיו מורכבים מכמה חלקים או שיהיו מיועדים לקהל יעד מסוים. דילים, מעצם הגדרתם ומעצם הרעיון שעומד מאחורי הדילים בתפיסה השיווקיות הוא שלמצוא דילים הכוונה היא לאתר עסקה טובה יותר, המכילה את אותם מרכיבים מאשר מחיר המחירון. דוגמא לנישה בתחום הדילים הם מבצעי דקה 90 . ולכן, דילים בתחום התיירות הוא מושג רווח.

תיירות נמכרת על פי רוב בחבילות. חבילות המכילות טיסה ושלושה ימי מלון, או טיסה עם רכב שכור, או חבילת בית מלון לשלושה לילות כולל שלוש ארוחות ביום וכדומה. דילים בחבילת תיירות, כלומר היכולת של ספק התיירות להציע מחירי דיל נגזרת מכך שספק תיירות יכול לבנות חבילות ולשווקן במסה גדולה ואז המחיר הסיטונאי כלפי בתי מלון, חברות תעופה, חברות השכרה וכיוצא באלו יורד. וכן יכול ספק התיירות לחתוך ברווחים שלו כיוון שהוא מציע למכירה וצר שנקרא "דילים" שהם זולים יותר באופן אבסולוטי אך יקרים יותר באופן יחסי. לדוגמא: חבילה של 3 לילות במלון באילת תעלה 6000 ₪ אבל כל לילה בנפרד באותו מלון ועל אותו בסיס אירוח יעלה 2500 ₪. כלומר מצד אחד אפשר לומר שסוכן הנסיעות הפסיד 500 ₪ ללילה. מאידך אפשר לבוא ולומר שסוכן הנסיעות הרוויח מכירה הרבה יותר גדולה. הניסיון נותן שברוב המקרים מי שהתכוון לרכוש שני לילות מלון ב 5000 ₪ ומקבל הצעה של 3 לילות במחיר של 6000 ₪ לכל החבילה יעדיף את השלושה לילות. הגם ששילם יותר כסף חווית הרכישה טובה יותר: "הרווחתי, לא יצאתי פראייר, עשיתי קומבינה, דפקתי את הסיסטם, ובקיצור מצאתי דיל חבל"ז..."
חופשה בחו"ל, נופש בארץ, מלונות, דילים זולים וגם טיסות זולות
קבלו הצעות מחיר ממומחי הנסיעות שלנו
מלאו הטופס ויחזרו אליכם בהקדם ללא כל התחייבות מצידכם!

דילים - למי?

רכישת מוצרי תיירות בסגנון דילים מכונת לכל קהל הנוסעים, החופשים והנופשים. אם אפשר לטוס לסוף שבוע באנטליה בדיל למה לשלם יותר על אותה טיסה ועל אותו מלון? כאשר מתעניינים בנסיעה או בחופשה ומחפשים אפשרויות ומחירים כדאי ונכון תמיד קודם כל להתמקד בחיפוש אחר דילים. גם כאשר מטרת הנסיעה היא לא חבילת נופש, לעיתים שווה יותר וכלכלי יותר לחפש אחר דילים מעניינים לכיוון יעד הנסיעה ואפילו לא להשתמש בחלק ממרכיבי הדיל. לדוגמא אם אתה נוסע לטיול שייט בתעלות באנגליה, כדאי לבדוק דילים ללונדון. לעיתים ניתן למצוא דילים, שהם חבילות של טיסה ורכב שכור או טיסה ומלון שיהיו זולים יותר ממחיר טיסה בלבד. תוכל לרכוש דיל שכזה ופשוט לא להשתמש במלון.

דילים - מתי?

דילים משמעותיים ניתן למצוא בעונות הנחשבות "מתות" בתחום התיירות- עונות שהביקוש לנסיעות נמוך. ככל שהביקוש לחבילות ולנסיעות גדול יותר כך הסיכוי להשיג דילים טובים נמוך יותר. בשלהי עונות התיירות סביר למצוא דילים במחירים משכנעים ועדיין ליהנות ממזג אוויר נוח ביעד הנסיעה של הדיל.

דילים - איפה?

המקום הטוב ביותר לתור אחר דילים הוא כמובן האינטרנט. אם כי אין להתעלם מפרסומים בעיתונות היומית בהם מופיעות פרסומות עם דילים מעודכנים ברמה היומית. מומלץ לחפש דילים גם באתרים המציעים מבצעי הרגע האחרון, דילים דקה 90 , אתרים שמתמחים בחבילות נסיעות.

דילים טובים אפשר למצוא גם בפרסומים שמדוורים ישירות למועדון חברים. לכן כדאי ומומלץ לעקוב אחר דילים ומבצעים שמתפרסמים בצורה די סדירה בכלל ובעונות תיירות מתות בפרט בעלונים, באי מייל ובמכתבי שיווק של חברות כרטיסי האשראי.

דילים - איך?

צייד דילים מקצועי יהיה מנוי גם על דיוורים news letters של מועדון הנוסע המתמיד של אל על, חברת נטרבל, טרבליסט, דקה 90, אופיר טורס, ארקיע וכדומה. כך גם בתחום דילים של בתי מלון. מומלץ וכדאי להרשם למועדוני החברות של רשתות בתי המלון ולקבל בצורה סדירה פרסומים מהם כי מי שהוא חבר במועדון לקוחות יהיה הראשון ליהנות ולקבל מידע אודות דילים טובים ומשכנעים.

דילים הם עסקאות טובות- כדאי ורצוי לחפש דילים לפני שמתחייבים על רכישת תיירות ונסיעות. דילים הם בהחלט עוד צורת שיווק מודרנית של "זה נהנה וזה לא חסר" התלמודי או כמו שנאמר בלעז win win

טיפ לסיום: כיוון שרוב הדילים בנוי על חבילות back to back (מונח מתחום התיירות המתייחס למועדי יציאה, חזרה ואכלוס חדרים במלונות- הטיסה שמוציאה את קהל הנופשים מתל אביב ליעד תחזור מהיעד לתל אביב עם נוסעים שגמרו את חופשתם) חפשו דילים כאשר סביר שספק התיירות נתקע עם empty leg (כל כיוון טיסה הוא לג leg ). סוכן נסיעות צריך לחכור טיסה הלוך ושוב ולכן לא ירצה שטיסת חזרה תהיה ריקה. כדי למלא טיסות שכאלו יוזיל סוכן נסיעות מחירים בצורה משמעותית והרי לכם אפשרות מצוינת איך לצוד דילים.

נסיעה טובה

כל הזכויות שמורות © traveldiscreet.co.il - דילים