מדריך נסיעות - לוגו
דף הבית >> הנוסע המתמיד

הנוסע המתמיד

נוסע מתמיד

הנוסע המתמיד הינו רעיון מסחרי ושיווקי שאומץ על ידי חברות התעופה השונות. מועדוני הנוסע המתמיד מאפשרים לתת הנחות והטבות לאותו הנוסע המתמיד

הנוסע המתמיד הוא מונח מתחום התיירות, הנסיעות ובעיקר התעופה. הנוסע המתמיד הוא מונח שנטבע כדי לציין חברות במועדון חברים של חברת תעופה אשר תנאי הכניסה לחברות במועדון וההשתתפות במועדון הוא היות החבר נוסע מתמיד בחברת תעופה כלשהי. הנוסע המתמיד הוא מונח הבא לציין חברות במועדון נאמנות לקוחות מתחום הנסיעות.

הנוסע המתמיד הוא רעיון שיווקי שבבסיסו עומד הניסיון להתמודד עם התופעה הנפוצה של "חוסר נאמנות לקוחות". אם בעבר נאמנות לקוחות הייתה דבר מובן מאליו, אם לקוח היה מרוצה מהשרות שקיבל, ממוצר או ממחיר, הלקוח לא "פזל" לצדדים, ושמר על נאמנותו למותג או למוצר, הרי שבימינו, משנתחזקה מגמת חוסר נאמנות הלקוחות נאלצו המשווקים ליצור "חבילת פיתויים" כדי לשמר לקוחות. רעיון הנוסע המתמיד אגב, אינו שייך רק לתעופה ותיירות. מועדוני הנוסע המתמיד ניתן למצוא כיום כמעט בכל מקום בו מתרחשת תחרות. ראה לדוגמא רשתות הביגוד שמשווקות מועדון נאמנות, בתי מלון, חברות השכרת רכב ואפילו רשתות שיווק מזון.

אם פעם נאמנות לחברת אל על הייתה דבר מובן מאליו, מטעמים ציוניים, מטעמי גאווה ומטעמי ביטחון, הרי שכיום הטסים נאמנים למי שמציע להם מחיר טיסה זול יותר, או שירות בטיסה טוב יותר או גם חברת תעופה שמצליחה למתג את עצמה כיוקרתית יותר. כיוון שכך קונספט הנוסע המתמיד רותם את הנוסע להתמיד ולטוס באותה חברת תעופה: התמדת? זכית! צברת זכויות או נקודות או מיילים או שדרוגים בטיסה.

חופשה בחו"ל, נופש בארץ, מלונות, דילים זולים וגם טיסות זולות
קבלו הצעות מחיר ממומחי הנסיעות שלנו
מלאו הטופס ויחזרו אליכם בהקדם ללא כל התחייבות מצידכם!

הנוסע המתמיד הוא רעיון מסחרי שיווקי שאומץ ע"י חברות התעופה בישראל לאחר שמועדוני הנוסע המתמיד יוסדו ופורסמו ע"י מרביתן של חברות התעופה הזרות הטסות אל ומישראל. לאחר שמועדוני הנוסע המתמיד נעשו פופולאריים בעולם, מיהרה חברת התעופה אל על ויצאה גם היא בפרויקט מועדון הנוסע המתמיד. בתחילה, בשנים הראשונות לקיום מועדון הנוסע המתמיד של אל על הנרשמים נדרשו רק למלא טופס הרשמה וזכו אוטומטית להיות חברי מועדון הנוסע המתמיד. במהלך השנים, משנעשתה חברות במועדוני נוסע מתמיד שונים פופולארית ונפוצה, ומשנאלצה חברת אל על לגייס כוח אדם ולהפעיל מערכות ממוחשבות אך ורק למטרת ניהול מועדון לקוחות הנוסע המתמיד החלה אל על לגבות כסף, דמי הרשמה עבור החברות במועדון הנוסע המתמיד שלה.

חברי מועדון הנוסע המתמיד צוברים נקודות או מיילים עבור ביצוע טיסות בפועל. הנקודות מצטברות וניתן לפדות אותן כנגד כרטיסי טיסה. מועדוני הנוסע המתמיד השתכללו והתפתחו וכיום הם מהווים מעין מסלקה של נקודות וכוכבים של מועדונים דמויי הנוסע המתמיד כגון כוכבים ונקודות של כרטיסי אשראי (שגם הם מועדוני נאמנות לקוחות). מועדוני הנוסע המתמיד בארץ ובעולם מקיימים כיום שיתופי פעולה נרחבים וכך מעבר לאפשרות צבירת נקודות או מיילים ישירה דרך מועדון הנוסע המתמיד ניתן גם לצבור נקודות דרך כרטיסי אשראי, בתי מלון, חברות השכרת רכב ואפילו מילוי דלק בתחנות הדלק.

לשאלה לאיזה ממועדוני הנוסע המתמיד כדאי להירשם ניתן להשיב כי יש להביא בחשבון מספר אפשרויות.אם בעבר מועדון הנוסע המתמיד של אל על היה בפירוש הכדאי ביותר כיוון שההרשמה של נוסעים מתמידים הייתה בחינם, שצבירת הנקודות הייתה המשמעותית ביותר וניתן היה לממש כרטיסי טיסה בקלות יחסית, הרי שהיום מועדון הנוסע המתמיד של אל על השווה את תנאיו למועדוני הנוסע המתמיד של חברות התעופה האחרות. לכן בעת ההחלטה לאיזה מועדון הנוסע המתמיד כדאי להירשם יש להביא בחשבון את הגורמים הבאים:

  • מה הם יעדי הטיסות- אם לכל העולם הרי שאל על מתאימה. אם רק ליעד מסוים, נניח לגרמניה כדאי לשקול את הנוסע המתמיד של לופטהנזה. יש גם להביא בחשבון שחברות תעופה שונות משתפות פעולה וניתן להעביר נקודות נוסע מתמיד ביניהן במסגרת שתפי פעולה.
  • תדירות טיסות מול כמה זמן מאפשר מועדון הנוסע המתמיד הספציפי לשמור נקודות לפני שהן מאבדות תוקף.
  • אילו הטבות נותן הנוסע המתמיד שאותן סביר לממש. לדוגמא שדרוג למחלקת עסקים במסגרת נקודות הנוסע המתמיד.
  • איזה זכויות מקנה עצם החברות במועדון הנוסע המתמיד (ללא קשר לצבירה או מימוש נקודות נוסע מתמיד), לדוגמא כניסה לחדר ה VIP בשדה התעופה, או חדר VIP מיוחד לחברי מועדון הנוסע המתמיד.
  • כמה נוח ויעיל לנהל משא ומתן מול חברת התעופה על מנת לממש את נקודות הנוסע המתמיד.
  • האם ניתן לממש חלקי כרטיס בזכאות נקודות נוסע מתמיד (במידה ולא הגעת לצבירת הנקודות המקסימאלית) ולהשלים את היתרה בכסף.
  • כמה שווה נקודה (או מייל) נוסע מתמיד. לדוגמא באל על המפתח הוא 1$= 1 נקודת נוסע מתמיד.
  • למי שעיקר נסיעותיו אינן נסיעות עסקים- האם ניתן להירשם בתוכנית משפחתית של הנוסע המתמיד ולצבור נקודות באופן משפחתי.
  • האם ולמי (בני משפחה, בני זוג, חברים) ניתן להעביר זכאות לכרטיסי טיסה כנגד נקודות הנוסע המתמיד.

כל הזכויות שמורות © traveldiscreet.co.il - נוסע מתמיד