מדריך נסיעות - לוגו חופש - קו מפריד
דף הבית >> חופש

חופש

קחו חופש!

חופש - כוכב לכל אחד מגיע לקבל חופש ולא רק שלכל אחד מגיע לקחת חופש, לכל שכיר בישראל מגיע על פי חוק חופש.

לכל אדם מגיע חופש ולא רק שלכל אדם מגיע חופש, לכל עובד מגיע חופשה על פי חוק. לכל עובד מגיע ימי חופש בהתאם למשרה שלו כלומר מי שעובד משרה מלאה יהיה זכאי ליום חופש עבור כל חודש היינו 12 ימי חופש בשנה. ברוב מקומות העבודה כיום לא מתירים לצבור ימי חופשה ומחייבים את העובדים לצאת ולנצל חופש שנתי עד תום. לא בכדי, כל המחקרים מראים כי עובדים אשר אינם יוצאים לחופש לפחות אחת לשנה, התפקוד והמוטיבציה שלהם יורדים. חופש אמנם נראה לכאורה כאילו הוא פוגע בתפקוד העבודה וזה כנגד האינטרסים של מקום העבודה להתיר חופשה או אף לעודד לקיחת חופש על בסיס שנתי אבל דווקא ההיפך הוא הנכון. כאשר מדובר על חופש של העובד, אם הוא נהנה גם מקום העבודה מרוויח ולהיפך.

חופש שנתי - לאן כדאי לצאת?

חופש בעבר נחשב לחופש בו יוצאים למקום רחוק ואקזוטי - חופשה בתאילנד או חופשה באי אקזוטי נחשבו לחוויות חד פעמיות, כיום, אחרי שכולנו היינו כמעט בכל מקום על פני כדור הארץ, חופש בחו"ל הוא לא כזו תגלית חד פעמית. לא חובה לבלות חופש בחו"ל כדי להרגיש מיוחד וגם אם כבר חופש בחו"ל - זה לא חייב להיות יעד חדש ומסעיר. כיום הציבור נתחלק לשנים, לכאלו שעדיין נהנים לבלות חופשה בחו"ל ולכאלה שמעדיפים חופשה בארץ שלנו כי אין כמו בבית.

חופשה בחו"ל, נופש בארץ, מלונות, דילים זולים וגם טיסות זולות
קבלו הצעות מחיר ממומחי הנסיעות שלנו
מלאו הטופס ויחזרו אליכם בהקדם ללא כל התחייבות מצידכם!

למצדדים במתכון של חופשה בחו"ל יש כיום דילים מדהימים של טיסות, מלונות, השכרות רכב ועוד במחירים אטרקטיביים ביותר. בעקבות המיתון העולמי שפגע בכלכלה ובעיקר בענף התיירות, אנשים רבים בכל קצוות העולם ויתרו על פריווילגיות כמו חופש ופינוקים ולכן כל הענף המושתת על חופש ותיירות נפגע. החדשות הטובות הן שכמעט לא היו תקופות שוות יותר לקחת חופשה בחו"ל. החל ממחירי כרטיסי טיסה ועד לכל שאר האלמנטים הקשורים סביב חופש בחו"ל: בתי מלון, שייט, השכרת רכב, כניסה למתקנים וכיו"ב, המחירים כיום הם סופר אטרקטיביים ובעיקר לאור העובדה שהדולר עדיין חלש (ערך הדולר נמוך).

למצדדים במתכונת של חופש בארץ - ובכן גם אתם צודקים. שנה אחרי שנה רדפתם אחרי הדיל המושלם שירכיב חופשה אידיאלית בחו"ל. התרוצצתם, תכננתם, לא ישנתם לילות בגלל טייסות לילה ורכבות, סבלתם מג'ט לגים, געגועים הביתה, סבלתם מהאוכל הזר, לא תקשרתם עם האוכלוסייה המקומית והרגשתם שאתם זקוקים לעוד חופשה כדי להתאושש מאותו חופש. אפשר גם אחרת. בהחלט אפשר לבלות חופש שקט או דינאמי ומהנה גם בגבולות הארץ. ישלנו ארץ מדהימה עם מבחר אטרקציות.

רוצה לקרוא עוד?
דקה 90
דילים
טיסות זולות

חופש שנתי - מתי כדאי להתחיל להתארגן?

בכדי לא לבלות חופש שלם בדאגות התרוצצויות ומתחים, חשוב להתחיל לתכנן חופש כמה שיותר מוקדם. אם מדובר על חופשה בחו"ל ויש צורך בהזמנות כרטיסים והזמנות חדרים במלון, בעיקר כאשר מדובר על חופש בקיץ, חשוב להיערך מבעוד מועד ולהתחיל אפילו חודשיים לפני.חופש בחו"ל דורש הכנות, קניות, לעיתים חיסונים,בירורים, תכנון מסלול ועוד. ככל שתקדימו לתכן חופש בחו"ל כך הטיול שלכם יזכה ליותר הצלחה. חשוב לזכור כי חופש בחו"ל כולל אלמנטים רבים של - כרטיסי כניסה למופעים, כרטיסי כניסה למתקנים (לונה פארק, גן חיות, מוזיאונים וכו'), כולל השכרות רכב ועוד. אם תדאגו לכל אותם פרטים קטנים המרכיבים חופש כבר מהארץ ומבעוד מועד, תוכלו להבטיח לעצמכם כרטיסים ואף מקומות טובים מבעוד מועד ובמחירים אטרקטיביים. תוך כדי חופש, אין זמן ואין לכם מספיק ידע במקום בכדי להתחיל לבדוק אלטרנטיבות זולות יותר - תיירים בזמן חופש תמיד משלמים יותר, ככל שתתחילו לתכנן חופש מהר יותר כך יטב.

חופש - עם או בלי הילדים?

זה תלוי. זה תלוי כמה ילדים יש לכם? בני כמה הילדים? עד כמה הם ממושמעים ו/או עד כמה הם יודעים ליהנות במסגרת חופש משפחתי בארץ או בחו"ל. יש ילדים שעבורם חופש הוא סיוט! בעיקר חופש בחו"ל. ילדים קטנים שעדיין לא מצליחים להבין את המסע, הם עייפים ועצבניים כבר בשלב הטיסה והם לא ממש נהנים. לא רק שהם עלולים לא להנות, הם עוד מגולים להרוס חופש לכל המשפחה. לעומתם, יש ילדים שרק פורחים כל שנה במהלך חופש הקיץ. אז שוב, זה שאלה של התאמה. אם אתם יוצאים לחופשה בארץ או חופש באגן הים התיכון (טורקיה, יוון וכו'), אין בעיה לקחת אותם, הטיסה קצרה, אין פער שעות ו/או תרבויות, רב הסיכויים שהם ייהנו. אם אתם מתכננים חופש בסין או וייאטנם או כל יעד אחר מרוחק ואקזוטי, לא בטוח שילדים קטנים צריכים להצטרף אליכם. אם אתם מזמינים חופש דרך סוכן נסיעות, אפשר להתייעץ איתו ולשאול אותו אם זה מסוג היעדים וסוגי הטיולים בהם ילדים נהנים או לא, יש להם מספיק נתונים בנושא זה - סך הכול הם ממליצים לאנשים על יעדים בין היתר בהתאם לנתונים על הרכב המשפחה וכו'.

חופש - קו מפריד אפור
כל הזכויות שמורות © traveldiscreet.co.il - חופש