מדריך נסיעות - לוגו
דף הבית >> טיסות זולות

טיסות זולות

טיסות זולות - מה זה?

כולנו רוצים למצוא טיסות זולות, כאן נוכל לעזור לכם להבין איך אפשר למצוא את אותן טיסות מוזלות, באילו חברות לחפש, מתי לחפש, ועוד.

טיסות זולות הן טיסות שמטעמים שונים ומשקולים מסחריים ואחרים מתומחרות במחירים זולים יותר ממחיר מחירון הרגיל של חברות התעופה או סוכני נסיעות. כיוון שמטרת הנוסע או התייר להגיע מנקודה א' לנקודה ב' הרי שהדרך עצמה, כלומר הטיסה היא משנית, ונוסעים רבים יעדיפו לבחור באפשרות של טיסות זולות מכיוון שהעיקר כאמור הוא ההגעה אל היעד במינימום הוצאה. טיסות זולות כמו טיסות יקרות יותר יביאו את הנוסע אל אותו יעד )ובחלק מהמקרים כמעט באותו הזמן. ומכאן שאך הגיוני הוא לחפש אחר טיסות מוזלות יותר.

טיסות זולות יכולות להתאים לכל נוסע וזאת בהתחשב באילוצים ובמטרת הטיסה. להלן פירוט של איך לאתר טיסות זולות, באילו נסיבות סביר להניח שנמצא טיסות זולות, וגם מה המשמעות של רכישת כרטיסי טיסה בטיסות זולות יותר:

חופשה בחו"ל, נופש בארץ, מלונות, דילים זולים וגם טיסות זולות
קבלו הצעות מחיר ממומחי הנסיעות שלנו
מלאו הטופס ויחזרו אליכם בהקדם ללא כל התחייבות מצידכם!

טיסות זולות בהתייחסות עונתית

מחירי כרטיסי טיסה נקבעים בהתאם לעונות השנה ולתקופות השונות, וזאת, באופן טבעי, ביחס להיצע וביקוש. ככל שהביקוש לכרטיסי טיסה גובר כך עולים מחירי הטיסות ולהפך. ככל שהביקוש לטיסות יורד כך יורדים מחירי הטיסות וניתן למצוא טיסות זולות באופן משמעותי. חברות התעופה ומחירי כרטיסי הטיסה נחלקים לעונת השיא שהיא עונת הקיץ, עונת השפל שהיא עונת החורף ולעוד שתי עונות הנקראות shoulders שהן עונות המעבר בהן הביקוש לטיסות הוא נמוך אך גבוה יותר מעונת החורף. בתוך כל עונת תעופה שכזאת קיימים מספר "פיקים" (עליות). כמו למשל חופשת החנוכה הנופלת בעונת החורף - ואכן בתקופת חופש החנוכה או בחג המולד (Christmas) מחירי הטיסות מאמירים וקשה למצוא טיסות זולות. לכן מי ששם לו למטרה לטוס בזול ומטרת הנסיעה איננה מחויבת תאריך מסוים, בניגוד לטיסות לצורך עסקים, או לצורך אירוע מאוד ספציפי. טוב יעשה אם יכוון את מועד טיסתו לעונת החורף וכך ימצא בנקל טיסות זולות יותר ליעדו.

טיסות זולות בהקשר של יעדים

גם כאן ובהתאם לחוקי היצע וביקוש ניתן לאתר טיסות זולות יותר ליעדים שרמת הביקוש אליהם נמוכה יותר. לדוגמא מחירי טיסות ללונדון: טיסות בקו תל אביב - לוטון (שעל יד לונדון) יניבו מחירי טיסות זולות בהרבה יותר מאשר טיסות בקו תל אביב – הית'רו (לונדון). ניתן להוזיל טיסות גם ובעיקר כאשר יעד הטיסה איננו HUB מרכזי ונדרשת טיסת קישור או נסיעה במכונית, רכבת וכולי כדי להגיע ליעד המקורי. מומלץ לחפש יעד בסביבה הקרובה ליעד המרכזי שמציע טיסות זולות יותר מאשר היעד הגדול שבאופן טבעי מקובל לטוס אליו.

טיסות זולות לפי תנאי כרטיס טיסה

חברות תעופה מתייחסות למחירי טיסות כאל מוצרים לכל דבר. על מנת לייצר מגוון מחירים שונים לכרטיסי טיסה שונים מייצרות חברות תעופה מדרג מחירים מטיסות יקרות מאד ועד טיסות זולות ביותר. למרות שהטיסה היא אותה טיסה יכול לשבת במושב שלידך נוסע שרכש כרטיס טיסה במחיר זול יותר עד כדי מחצית ממחיר כרטיס הטיסה ששילמת. טיסות זולות או טיסות יקרות בפועל הן דבר זהה לחלוטין. התחכמו חברות התעופה וייצרו מגוון רחב של מחירים על מנת להתאים את מחירי כרטיסי הטיסה לפי היצע וביקוש. נוסע מחושב שאיננו בהול לטוס דווקא בתאריכים מסוימים יכול לפיכך לאתר טיסות זולות אם הוא מכיר את כללי המשחק. ובגדול אלו הם כללי המשחק כיצד אפשרי למצוא טיסות זולות:

כרטיסי טיסה לתקופה של פחות משבוע בין הטיסות או שהשהיה בחו"ל אינה כולל סוף שבוע אלא רק ימי עבודה הרי שביקוש לטיסה שכזאת ברוב המקרים הוא של אנשי עסקים שהפרוטה מצויה בידם או שמקום העבודה ממן את מחיר הטיסה ולכן אפשר לתמחר כרטיסי טיסה כאלה בסכומים גבוהים יותר מהרגיל. לעומת זאת טיסות מוזלות יהיו טיסות עם שהיה של שבת או יום א' בחו"ל. טיסות זולות יהיו גם טיסות עם תקופת שהיה ממוצעת בינונית בחו"ל. מי שרוצה לשהות תקופה ארוכה ישלם יותר. כמו כן, ככל שתנאי כרטיסי הטיסה יהיו נוקשים יותר ומגבילים יותר ישתקף הדבר במחיר טיסות זולות יותר.

טיסות זולות בהתייחס לרמת המוצר

טיסות זולות יהיו טיסות במחלקת תיירים להבדיל מטיסות במחלקת עסקים שיהיו יקרות יותר.
טיסות זולות יהיו טיסות לא ישירות, לדוגמא מחיר טיסה ישירה מתל אביב ללונדון באל על או בבריטיש איירויס ינוע סביב 600 דולר בה בשעה שחברת התעופה ההונגרית תציעה טיסות מוזלות בצורה משמעותית עד כדי חצי המחיר כיוון שמסלול טיסה מתל אביב ללונדון בחברת התעופה ההונגרית מחייב החלפת מטוס בבודפשט. וכך ניתן למצוא כרטיס טיסה ב 300$- אכן טיסה זולה!

חברות תעופה שנחשבות לחברות לא יוקרתיות, מציגות טיסות זולות ואף מייחדות לעצמן נתח שוק המאופיין כמחפש טיסות זולות. לדוגמא: תרמילאים לא יבחלו בטיסה באירופלוט (חברת תעופה רוסית) העיקר שיתאפשר להם להגיע ליעד המבוקש באמצעות טיסות זולות.

טיסות זולות בסביבה תחרותית

כמו בכל תחום, ככל שהתחרות רבה יותר כך מוזלים מחירים לצרכן, כך גם בתעופה ובמחירי טיסות. במקום בו אין תחרות אין הורדת מחירים. אל על התנגדה שנים ארוכות למדיניות השמיים הפתוחים (הסכם בין 2 מדינות או יותר המשחרר את השוק ממכסות ונטול מחסומי סחר) והרשתה לעצמה לגבות מחירים גבוהים. משנפתחו השמים לתחרות מסחרית ירדו המחירים וניתן להשיג טיסות זולות בצורה משמעותית וסדירה הרבה יותר מבעבר.

בימים אלו ניתן לראות את הסיפור הזה חוזר על עצמו בקו תל אביב - אילת. מחירי כרטיסי טיסה מתל אביב לאילת היו גבוהים ומופקעים וכמעט לא ניתן היה להשיג טיסות זולות בקו הזה, וזאת למרות החשיבות האסטרטגית של התנועה אל אילת ומאילת. מרגע שהצטרפו שחקניות נוספות לתחרות על הקו הזה, הרי שניתן למצוא טיסות זולות לאילת בשפע.

טיסות זולות בחברות Low Cost

חברות הטיסות הזולות כשמן כן הן, שמו לעצמם כדגל וכמטרה למכור אך ורק טיסות זולות. תרבות טיסות זולות נפוצה הרבה יותר במקומות בהן טיסות פנים יבשתיות כמו באירופה או בארצות הברית, כיוון ששם מרבים לטוס יותר מאשר טיסות בינלאומיות. יחד עם זאת בזמן האחרון נעשה ניסיון של חברות טיסות זולות להיכנס לארץ ולהפעיל טיסות בינלאומיות, בשלב זה בקו תל אביב - לונדון.

טיסות זולות כעקרון הם תפיסה מבורכת. כיוון שאל לנו להתבלבל ולשכוח שמטרת הטיסה היא התעבורה מנקודת המוצא אל היעד. הטיסה איננה אלא אמצעי. ככל שטיסות זולות יותר כך חופש התנועה רחב יותר ונפוץ יותר. הבעיה עם חברות התעופה שמתמקדות במתן טיסות זולות שקשה להן לעמוד בהבטחה של "טיסות זולות" והן גובות תשלומים שונים ומשונים בכדי למקסם את הרווחים מהטיסות הזולות שלהם - הם גובים תשלום על ארוחות בטיסה, על מזוודות וכולי.

טיסות זולות - איתור

טיסות זולות ניתן למצוא כאשר מחפשים את מה שנקרא "דילים". עסקאות של דקה 90 יכולות להניב ירידה משמעותית במחיר הטיסה ומי שמעז ומוכן להתגמש ולהסתכן יכול למצוא בעסקאות דקה 90 טיסות זולות בצורה משמעותית.

טיסות זולות ניתן גם לאתר באמצעות מבצעים שונים, מה שקרוי דילים, של חברות תעופה המתפרסמים מפעם לפעם, דוגמת מבצעי early bird (מחירה מוקדמת של חבילות טיסה), או מבצעי נוסע מתמיד, מבצע ספונטני של אל על וכולי. טיסות זולות גם מתפרסמות במבצעים של חברות האשראי השונות ובמיוחד טיסות זולות לאילת.


כל הזכויות שמורות © traveldiscreet.co.il - טיסות זולות