נסיעה, טיסה, חופשה?
קבלו הצעות מחיר
ממומחי הנסיעות שלנו
בחינם וללא התחייבות
לקבלת הצעות מחיר
דף הבית >> אל על

אל על

איך להזמין אל על ולמצוא את הדיל הטוב ביותר

מדריך אל על - מצא כאן מידע כיצד למצוא דילים של אל על. חופש מוצלח!


 

חופשה בחו"ל, נופש בארץ, מלונות, דילים זולים וגם טיסות זולות
קבלו 5 הצעות מחיר ממומחי הנסיעות שלנו
מלאו הטופס ויחזרו אליכם בהקדם ללא כל התחייבות מצידכם!

 

מנוע חיפוש השוואת מחירי אל על: אל על

אל על – הזרוע הארוכה של המפעל הציוני
 
יותר מכל מדינה ברחבי העולם, חברת התעופה הישראלית המרכזית, אל על, היא ללא ספק כלי שרת חשוב ביותר במארג של מדינתנו. יכולת התנועה של אזרחי המדינה מוגבלת דרך גבולותיה היבשתיים אשר סגורים ברובם, כמו בצפון מכיוון סוריה ולבנון, אך גם הגבול המזרחי והדרומיים מוגבלים יחסית, משום שבטווח מדינה אחת שוכנות מדינות אויב. לפיכך, תנועה אווירית הינה מהותית, וחלקה של אל על בקשר של ישראל עם אירופה, ארה"ב והשווקים החדשים באסיה הינו קריטי.
יותר מכך, לאל על חלק מהותי באחד המפעלים הגדולים של הציונות מאז הקמת המדינה: העלייה.
 
מבצעי העלייה הראשונים לארץ ישראל היו מורכבים לאין שיעור בשל השלטונות השונים בטרם הקמת המדינה. בעליות הראשונה והשנייה היו אלו התורכים שסגרו את גבולות המדינה. אמנם הסגירה לא היתה הרמטית, אך בדרך הים ארבו צוללות גרמניות אשר איימו לטבע ספינות, ובדרך ארבה סכנת השוד הבדואי. גם בתקופת השלטון הבריטי, בניגוד לצפי של הישוב היהודי, הוגבלה היכולת להעלות יהודים לארץ ישראל, ונדרשו לכך מבצעים חשאיים, שלא לדבר על הקושי לחלץ יהודים מארצות אויב כגון גרמניה, פולין וטוניס.
 
שמיים פתוחים
כאשר קמה המדינה והגבולות, נפתחו לרווחה ליהודים מרחבי העולם, החלו להתגלות קיבוצי יהודים ברחבי העולם שיכולתם לעלות מוגבלת. היה זה הרגע בו חברת התעופה אל על, הפכה לחלק ממפעלה הגדול ביותר של הציונות: להחזיר את בני ישראל הביתה.
 
מבצע כנפי נשרים היה המבצע הראשון בו נחלצה אל על לקידום העלייה ברגע של כמעט משבר. העלייה מתימן עד 1948 נעשתה בטפטוף קל על ידי יהודים אשר עברו מתימן למושבה הבריטית עדן, ומשם עשו דרכם לישראל בשיט ובדרך היבשה. אך שינויים פוליטיים חמורים בתימן, בתקופה זו עודדה קבוצה של כ-50,000 יהודים, בני תימן, לעקור כפליטים לעדן. נוצר צורך דחוף וחשוב להעלות את אותם היהודים, ביניהם זקנים, ילדים ונשים. אל על נרתמה למבצע וכמדי יום הועלו ארצה בין 300 ל-600 איש.
 
מבצע נוסף של העלאת יהודים לארץ ישראל הינו מבצע עזרא ונחמיה לחילוץ יהודי עיראק בשנות ה-50. באותה תקופה ניתן ליהודי עיראק חלון הזדמנויות לעזוב את עיראק לצמיתות, תוך השארת רכושם בעיראק וויתור על אזרחות. רבים היו היהודים אשר העדיפו חיי דלות בישראל על חיי עושר במדינת אויב, והעלייה נרשמה כהצלחה כה גדולה, עד שנוצר צורך ברכבת אווירית בין בגדד ללוד. מבצע זה אשר ערך קרוב לשנתיים שימש להעלאתם של 120,000 יהודים מעיראק בחסות חברת אל על.
 
גם העלייה מאתיופיה זכתה לעזרה רבה מחברת אל על. ב-1991, כאשר מצב בטחון הפנים של אתיופיה התערער, נשקפה סכנה ליהודים רבים בני אתיופיה. לאחר שנוצר חשש רציני מהמשך עליית יהודים בדרך היבשה דרך סודן, הוחלט על מבצע צבאי רחב היקף של הבאת יהודים ברכבת אווירית לארץ ישראל. קשה לתאר את היקף ואת מורכבות המבצע, מאחר שהשלטון באתיופיה באותם זמנים היה מושחת מחד ומעורער מאידך. לשם כך הצטרכו גם את עזרת נשיא ארה"ב דאז ג'ורג' בוש (האב), ובתמורה לשוחד רב לשלטונות ומקלט מדיני לאישים, יצא המבצע לדרך – כאשר את ביצוע משימת העברת היהודים ביצעה חברת אל על.
 
חשוב לציין שאל על, עד היום, מקדמת את העלייה. גלי העלייה מבריה"מ לשעבר דרשו גם הם תגבור מיוחד של יכולת הבאת נוסעים מארצות אשר פרקו את עול הקומוניזם.
 
מעניין לחשוב כי חברה שהיא כיום חברה מסחרית לכל דבר כמו אל על, אוצרת בעברה היסטוריה שלמה של מבצעים, לעיתים תוך סיכון ממשי וטיסה מעל ארצות אויב, במטרה להחזיר יהודים אל נחלתם הטבעית, פה בארץ ישראל. מדריך תיירות נסיעות וחופשה - www.traveldiscreet.com מצא כאן מידע על דילים דקה 90, איך לאתר דילים דקה ה 90, דקה 90 - טיסות, דקה 90 מלונות, ועוד.
כל הזכויות שמורות © www.traveldiscreet.com
אחריות אל על לאובדן כבודה
אל על- אחריות חברת תעופה לאובדן כבודה, גם במקרה שחברת אל על איננה המטיסה אלא חברה שנותנת שירותי שינוע, כלומר אל על נותנת

לחץ כאן לפרטים נוספים

לייבסיטי - בניית אתרים