דילים
דילים טובים הם דילים של טיסות במחירים טובים. דילים הם בעיקרון היכולות להשיג טיסה במחיר נמוך בזמן שמחירי הטיסות גבוהים. מחירי טיסות ככלל הם תוצאה של היצע וביקוש. לדוגמא, בעונת הקיץ, שהיא שיא עונת התיירות, גדל הביקוש למקומות בטיסות והמחירים בהתאם. מאליו מובן שבעונות שאינן עונות ביקוש, כמו לדוגמא בחורף לאירופה, המחירים יורדים ולכן קל מאד להשיג דילים מוצלחים.
בבסיס רעיון הדילים עומדת המחשבה שבעצם טיסות הן אמצעי תעבורה בדיוק כמו אוטובוס או כל כלי רכב אחר שמאפשר להגיע ליעד ולפיכך אין טעם להשקיע ממון רב באמצעי ההגעה אל היעד. דילים משרתים מטרה זו בכך שהם מהווים אפשרות למצוא דרך זולה לטוס. החיסרון של דילים הוא בכך שלא תמיד ניתן למצוא דילים אמיתיים ומשתלמים.
כאשר אנחנו חושבים על דילים יש לגלות יצירתיות. אחת האפשרויות כדי להגיע מנקודה א' לנקודה ב' בטיסות מוזלות היא לקחת דיל של טיסות לא ישירות או דיל של טיסות משולבות באמצעי תחבורה נוספים.
דוגמא לדילים שכאלו הם דילים שמשלבים אוטובוס עם טיסות: יעד פופולארי שכזה הוא תאילנד, בנגקוק. נוסעים באוטובוס עד עמאן שבירדן ואז לוקחים טיסה עם קטאר איירוויס (דרך דוחה) במחיר שהוא זול בכ 700$ מאשר מחיר טיסה ישירה. אכן דיל דיל!
דוגמא נוספת לדילים מעניינים הן טיסות בחברות הלאו קוסט. חברות אלו מציעות מחירי דילים מדהימים ומשכנעים אלא שכדי ליהנות ממחירי דילים טובים צריך לתכנן, להתחייב ולהזמין הרבה זמן מראש. כי בדרך כלל ברגע האחרון גם לחברות הלאו קוסט והצ'רטרים אין דילים של ממש.
דילים של הרגע האחרון: לעיתים ניתן ליהנות מדילים דקה 90. דילים של דקה 90 דורשים גם הם מיומנות ומצב נפשי מסוים. במיוחד בעונות השיא אין וודאות להשיג דילים של דקה 90 וככל שיש יותר ביקוש לטיסות הסיכוי להשיג דילים מהסוג הזה קלוש. אולם בעונות שאינן עונות שיא הביקושים, ניתן לעיתים למצוא דילים של הרגע האחרון ואלו הם דילים בהחלט משתלמים.
הבעיה לעיתים עם דילים היא מגבלות כמו נוחות וגמישות. אבל תייר שעיתותיו בידיו ובראש מעיניו לא הנוחות או חסכון בזמן אלא צייד דילים בהחלט יכול בעזרת יצירתיות וגמישות למצוא דילים משכנעים ביותר.