נסיעה, טיסה, חופשה?
קבלו הצעות מחיר
ממומחי הנסיעות שלנו
בחינם וללא התחייבות
לקבלת הצעות מחיר
דף הבית >> מילון מונחי תיירות ונסיעות >> O >> Overbooking

Overbooking

הזמנות יתר

קישורים ממומנים:


Overbooking או הזמנת יתר הוא מונח מתחום הנסיעות והתיירות המתאר מצב בו בוצעו מכירות יותר מאשר יכולת או קיבולת מתן השירות. לדוגמא כאשר מלון מוכר יותר חדרים מאשר מספר החדרים הקיים בפועל במלון או כאשר חברת תעופה מוכרת יותר כרטיסי טיסה מאשר מספר המושבים במטוס.

שיטת מכירה זאת באה למקסם את המכירות וזאת משום ההנחה שחלק מהאנשים שהזמינו חדר במלון או מקום בטיסה יבטלו בשלב מסוים את הזמנתם. ע"י השימוש בטכניקה של הזמנת יתר חברת התעופה או המלון מכסים את עצמם בפני מצב של תפוסה חלקית.

מדיניות ה overbooking משתנה מחברה לחברה, וכן בהיות עולם התיירות והנסיעות עונתי, ובתוך כך מושפע מרמות ביקוש משתנות, מעונה לעונה. מדיניות הזמנות היתר היא גם פונקציה של קהל הלקוחות- חברות תעופה המבוססות על תיירות זולה, לדוגמא, מוכרות כרטיסי טיסה זולים אשר חלים עליהם דמי ביטול גבוהים. לכן הסבירות לביטולים נמוכה ולכן אין לחברת תעופה שכזאת להחיל מדיניות של הזמנות יתר מסיבית.
מאידך, חברת תעופה הנחשבת יוקרתית, מוכרת כרטיסי טיסה יקרים שהם גם כרטיסי טיסה פתוחים מבחינת תאריכים וניתנים לביטול ללא דמי ביטול או שינוי תצטרך להגן על עצמה ע"י מדיניות של הזמנות יתר אגרסיבית. מאידך, כדי לשמור על שמה הטוב ועל יוקרתה, חברת תעופה יוקרתית תנסה להימנע ממצב בו נוסעיה מגיעים לשדה התעופה ומגלים שלמרות שרכשו כרטיס טיסה יקר, אין להם מושב בטיסה.רשימת ערכים מלאה לחזור לראש הדף
 

מילון מונחי תיירות ונסיעות באדיבות מדריך נסיעות ותיירות - דקה 90
לייבסיטי - בניית אתרים